.:: PANEL LOGOWANIA ::.
+ Rejestracja
+ Zapomniałeś hasła?

Wyszukaj:
Nawigacja
Nasz-Metin.pl
Strona Główna
Artykuły
Forum
Kontakt
Czat
Szukaj

Cennik przedmiotów
Kalulator Umiejętności
Kalkulator Ulepszeń
Kalkulator KU
Status Serwerów
Kalendarz Eventów
Słownik Wyrażeń

Metin2
O grze Metin2
Królestwa
Rozpoczynamy zabawę
Status Postaci
Umiejętności
Ranga
Ekwipunek
Magazyn
Własny Sklep
Tabela Doświadczenia
Spis Bonusów

Budowa Postaci
Wojownik Body
Wojownik Mental
Sura Weapon
Sura Black Magic
Ninja Dagger
Ninja Archer
Szaman Smok
Szaman Healer

Umiejętności Specjalne
Dowodzenie
Kombinacja
Polimorfia

Dodatkowe Zajęcia
Wędkarstwo
Górnictwo
Zielarstwo
Ślub
Misje
Polowania
Misje Biologa
Strony Pamiętnika

Wierzchowce
Koń Zwykły
Koń Bojowy
Koń Militarny
Wierzchowce Specjalne

Gildia
Jak założyć gildie?
Wojny Gildii
Zamek Gildii

Przeciwnicy i inne Postacie
Spis Potworów
Spis Bossów
Metiny
NPC

Spis Lokacji
Bokjung
Joan
Waryong
Bakra
Imha
Pyungmoo
Jayang
Jungrang
Yongan
Arena Walk
Czerwony Las
Dolina Seungryong
Doyum-Papier
Góra Sohan
Grota Wygnańców
Grota Wygnańców v2
Konkurs OX
Loch Pająków
Loch Pająków v2
Lungsam
Łatwy Loch Małp
Normalny Loch Małp
Obszar Ślubny
Obszary Wojenne
Osada Tysięczniaków
Pustynia Yongbi
Świątynia Hwang
Trudny Loch Małp
Wężowe Pole
Wieża Demonów

Spis Ekwipunku
Bronie Jednoręczne
Bronie Dwuręczne
Sztylety
Łuki
Strzały
Wachlarze
Dzwonki
Zbroje
Wojownik
Sura
Ninja
Szaman
Bransolety
Naszyjniki
Kolczyki
Buty
Tarcze
Hełmy
Wojownik
Sura
Ninja
Szaman

Spis Przedmiotów
Przetopione Rudy
Rudy
Item Shop
Kamienie Duszy
Księgi
Materiały Budowlane
Miksutry
Pozostałe
Przedmioty do Misji
Przedmioty z Wody
Żywe Ryby
Martwe Ryby
Pieczone Ryby
Przedmioty do Ulepszania
Zioła
Eliksiry

Ankieta
Czy jesteś za reaktywacją strony?
Tak

Nie

Mam to gdzieś!

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Reklama

Sposób na kowala - Obalamy mity

Dzisiaj pod ostrzał pójdą mity o sposobach na ulepszanie przedmiotów. Skąd się wzieły, czy działają? Dzisiaj postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Długo się zastanawiałem przed napisaniem tego artykułu, gdyż nie wiedziałem w jakiej formie najlepiej będzie go przekazać. Najpierw przytoczę więc przykłady różnych "technik ulepszania" stosowanych przez graczy i omówie je, a następnie podam swoją "teorie" ulepszania przedmiotów w grze Metin2. Dlaczego napisałem teorie? Nie widziałem kodu gry, nie wiem jak działa - mogę się jedynie domyślać. Mój przykład będzie miał za zadanie zademonstrować w prosty sposób algorytm ulepszania przedmiotów.

Po pierwsze: odwrócić uwagę...

Zacznijmy od najpopularniejszej - jak sądze - stosowanej przez graczy technice ulepszania. Polega ona ulepszeniu przedmiotu w czasie, kiedy kowal będzie zajęty drapaniem się po głowie. Skąd się wzieła ta teoria? Czy ma ona jakieś odniesienie do realnego świata? Skąd pomysł, że zwykła animacja postaci przyczynia się jakoś do podniesienia szansy na ulepszenie?

Moim zdaniem to jedna z najgorszych i jednocześnie najczęściej stosowanych technik, która absolutnie nie podwyższa szansy na pomyślne ulepszenie.

Lagi, czy nie lagi?

Skupmy się na sposobie drugim. Właściwie teoria ta ma wielu zwolenników. Mówi nam o tym, że przedmiot trzeba ulepszać wtedy, kiedy na serwerze są największe lagi. Istnieje jeszcze druga, przeciwna do pierwszej teoria, która zakłada, że powinno się ulepszać przedmioty o późnych porach, kiedy gra mało osób i nie występują opóźnienia.

Przemyślawszy całą sprawę sądzę, iż pierwsza z metod "na laga" miałaby jakiś sens w połączeniu z moją teorią, którą przedstawie Wam niżej. Niemniej jednak opóźnienia w grze nie wpływają oczywiście na szanse na pomyślne ulepszenie przedmiotu.

Rozbierz się i ulepszaj

Kolejna bzdura - ściągnięcie całego EQ nijak nie pomoże nam w podwyższeniu szansy na ulepszenie.

Nie stój w miejscu!

Podobnie jak wyżej - Nie widze żadnego sensu w bieganiu dookoła kowala i próby ulepszenia. Na pewno nie otrzymamy zamierzonych efektów.

Pal i ulepszaj

Metoda ta polega na ulepszaniu przedmiotu o niskiej wartości do czasu spalenia. Po tym fakcie ulepszamy nasz główny item. Teoria bezsensowna, jak podane wyżej przykłady.

Jaka jest więc zasada ulepszania?

Przedstawię Wam jedną z moich "teori" na temat ulepszania. Nie jest to żadnen sposób, który pomoże Wam zrobić swoje EQ na +9 bez żadnych strat. Ma Wam to jedynie uświadmić, dlaczego wszystkie te sposoby na kowala to jeden stek bzdur. Przejdźmy zatem do rzeczy.

Wyobraźmy sobie, że chcemy ulepszyć jakąś broń na +1. Szansa na jej ulepsznie teoretycznie jest wysoka - mało kto pali przedmioty na pierwszy poziom, ale oczywiście ryzyko zawsze istnieje. Możemy więc wizualnie przedstawić to następująco:

Schemat jest w dużej mierze uproszczony. Całość może dziać się 100x szybciej i na większą skale. Mamy jednak jakieś wyobrażenie jak to wygląda.

Znak kontrolny przemieszcza się w czasie i wskazuje na jedna z 2 wartosci: Pomyślne Ulepszenie lub Niepomyślne Ulepszenie. Teraz wyobraźmy sobie, że w chwili zaakceptowania ulepszania znak kontrolny zatrzymuje się.

Szansa na trafienie w zieloną kropkę jest bardzo duża, ale pamiętajmy jednak, że nie jest to takie dokładne odwzorowanie. Alogytm może np. zmienić położenie czerwonej kropki, szybkość przemieszczania się znaku kontrolnego.

Dla przykładu: ulepszanie przedmiotu na +6

Widzimy już, że szansa na trafienie w zieloną kropkę zmalała. Zmieniła się też szybkość przeskoku znaku kontrolnego no i zostały losowo rozsiane czerwone kropki.

Powiedziałem wcześniej, że metoda ulepszania "na laga" mogłaby jakoś wpłynąć na działanie wyżej wymienionego algorytmu, np. opóźnienie przy przesuwaniu się znaku. Opóźnienia jednak zazwyczaj występują po stronie klienta, a ulepszanie odbywa się na serwerze. Tak więc mamy kolejny obalony mit.

Na koniec dodam, iż moja teoria nie jest dokładna. Nigdy też nie będzie jej potwierdzenia, gdyż nie da się dokładnie odwzorować zasady działania danego algorytmu bez dostępu do kodu źródłowego. Niemniej jednak myślę, iż jest to jedna z najbardziej prawdopodobnych informacji. Podsumowując: Nie ma sposobu na kowala.

Komentarze
~krzysztofz4456 dnia 08/05/2010 21:57
najlepszy poradnik do metin2 na swiecie(moze nie na calym..)ale jest bardzo fajny,mysle,ze mozna wiele dowiedziec sie o tej grzeclapclap!!! i kwiatek dla wlascicieli stronyflower
~Evident dnia 08/05/2010 22:08
Szykra gratki biggrin Ty to sie znasz o na kompach oj znasz XD
~dexarius dnia 08/05/2010 23:05
Genialne...
~Novatorska dnia 09/05/2010 08:16
Szykra, wielki szacun za ten artykuł. Super. ;>
~poloplop dnia 09/05/2010 08:19
Szykra jesteś genialny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
thumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs upthumbs up*tup
clapclapclapclapclapclapclapclapclapclap
W życiu bym nie wpadł na takie rozwiązanie. Ja wierzyłem, że tylko jedna rzecz może wpłynąć na ulepszenie przedmiotu, ale teraz widzę, że się myliłem. Chodzi mianowicie o ulepszanie tego samego przedmiotu raz po razie jak najszybciej.
Co do algorytmów, to uważam, że zostało to świetnie przedstawione, akurat na możliwości mózgu wielu graczy, proste ale genialne.
~wyrko dnia 09/05/2010 09:46
super artykuł, mam nadzieje, że nie będzie już głupich tematów sposób na kowala
~atilla91 dnia 09/05/2010 10:28
jedyny jaki znam 100% to jest taki ;D :
musimy posiadac z 50 itemkow +4 ulepszacze do nich a potem stoimy pod kowalem i ulepszamy dopuki nam nei zostanie zatysfakcjonujaca ilosc itemkow = costam ;D tak kolega robil mi tarcze lwia +9 w 5 min zarobil jakies 100kk - koszty czyli na plusie jest z 70/80kk (80 lvl/server elares)

nie zsotala tu podana metoda na szczescie ;] czyli jak nam all ku nie weszlo i kon nie chce sie pokazac od 1 min ;] tzn ze mamy pecha i nie ulepszaj a jak ku sie wczytaly biolog przyjol itemek a kon za 2 razem sie przywolal to mamy duze szczescie (nigdy tak nie jest ale podaje przeciwienstwo)

albo jak malo expily i non stop ulepszamy to tez cigle bedzie palil w przeciwienstwie do tego jak duzo expimy i czasem przyjdziemy cos ulpeszyc (skala 1 tydz v2 / 1 ulepszanie)

albo czy 1 lvl ktory jest magazynem eq ma wieksze szczescie od naszego gl hara ???? poniewaz nic nie ulpepszal a 1 itemka nam nie spali ;]

wiec jakie jest wasze zdanie na moje podejscie

sam osobiscie stosowalem kiedys metode kupowalem 5 tygrysich jak sie spala 2 pod rzad wrzucalem glowna bron ktora mialem ulepszyc (tez zawodzila ;/ )
@Szykra dnia 09/05/2010 10:41
atilla91,
Pierwszy podany przez Ciebie sposób to właściwie nawet nie sposób tylko technika. Wiadomo, że uda się albo nie.

Po drugie,
Ulepszanie przedmiotów, wkładanie KD, oddawanie przedmiotów do biologa, zaliczanie misji konnych, wypadanie itemów - to wszystko jest wynikiem działania algorytmu losującego. Przywołanie Konia zależy od umiejętności przywoływania, jednak to też jest losowane przez grę.

Istnieje tylko jeden pech w grze - u staruszki. I ten pech wpływa na ilość wypadających Yang. Nic więcej.

Skąd pomysł, że jak mało expimy to będzie palił? Częstotliwość grania nie ma absolutnie żadnego wpływu na ulepszanie przedmiotów. Tak samo postać 1 lvl - to czy ulepszy czy spali - wyjdzie podczas gry i zostanie wylosowane.

Mogę to powtarzać non-stop, ale pewnie do Was i tak to nie dotrze. Nie ma sposobu na kowala. Szczęście możecie mieć tylko w realnym świecie. Gra nawet nie wie co to jest - zrozumcie to w końcu.
~mariusz0703 dnia 09/05/2010 10:57
w ostatnim czasie brakowalo na tym forum tego typu artykulów, duzy plus
~impetrem2 dnia 09/05/2010 11:44
moze i pierwsze wymienione przez autora sposoby sa bezsensowne, ale przynajmniej daja pewnosc siebierazz
~kacpersowa dnia 09/05/2010 12:19
BD ładnie oby wiecej takich artykułów ;p
@Szykra dnia 09/05/2010 12:23
impetrem2, efekt placebo happy
~Sybinio dnia 09/05/2010 13:18
Szykra a jak wyjaśnisz taka sytuacje 1 dnia ulepszamy np. Miecz na +3 x5 i kowal potrafi wszystko spalić a 2 dnia robimy tak samo i wszystkie ulepszy nawet o kilka poziomów ??? Mi się tak bardzo często zdarza ze raz ulepsza wszystko do pewnego momentu a raz wszystko pali na + 1 Chyba Obaliłem Twoja Teorie Bo Ulepszanie +1 i trafienie za każdym razem w czerwone pole jest Bardzo Malo prawdopodobne
~byk1999 dnia 09/05/2010 13:33
szykra też mówią ze odrazu po konserwancji ulepszac
nie wiem sam co to daje ale mówie ;]
@Szykra dnia 09/05/2010 13:55
Sybino, po prostu zwykły fart. Zrób sobie test. Popatrz na pierwszy obrazek. Zamknij oczy na parę sekund, a potem otwórz. Na jakiej kropce będzie znak? Zrobisz to ponownie, może wyląduje na zielonej. Zwykłe szczęście i zgranie w czasie happy

byk1999, to jest tak sama bzdura, jak ulepszanie bez EQ, albo przy największych lagach, albo o północy przy świetle księżyca i wyjących wilków. Nie takie rzeczy żadne sposoby nie istnieją happy
~Piankarka dnia 09/05/2010 14:52
Genialne ^^ Mój fart za to jest taki ze kowal pali mi na +2 i +1 jak mozna by to napisac to trafiam ciągle na ta głupią czerwoną kropke biggrin
A co do metod to widziałam kiedy osoba ulepszała riba na +2 a naokoło ludzie stali i wciskali serduszka xD
~Jaogonek dnia 09/05/2010 22:51
Ja tam zawsze najeżdżam na tak i wyłączam monitor - wtedy klikam. xD Nie jest to sposób na ulepszanie ale ominięcie nerwów jesli ulepszam drogi item happy
~sandrunia0708 dnia 10/05/2010 10:39
no gościu szacun thumbs up
nieźle to wykombinowałes clap
~black81 dnia 10/05/2010 14:36
niektorzy moga wykorzystac to jako pomoc
~KRismiss dnia 10/05/2010 14:39
ALE TAK WOGÓLE MAM SUPER POMYSŁ NA ANKIETE. JAKIE SĄ WASZE SPOSOBY NA KOWALA CIEKAWY JESTEM KTÓRE PRZEZ POLKICH GRACZY JEST NAJCZESCIEJ ORAZ NEIPOTZREBNIE ULEPRZANY happy.

P.S.SORRY ZA MEGA BŁEDY ALE ŻONA NEI POZWALA KUPIĆ KLAWIATURY happy
~czeslawwedzin dnia 10/05/2010 15:32
Szerzę,
Już sam wiedziałem że to raczej tak działa.
Ten poradnik na temat spalania i ulepszania nic mnie nowego nie nauczył.hmm!
Ale przynajmniej umiałeś to wyjaśnić, ja tam nie wiem czy bym potrafił to komuś objaśnić.argue
~jarekhh dnia 10/05/2010 19:51
Ten artykuł jest świetny... Ja akurat korzystałem z techniki prób i błędów czyli jak mi ulepszy to czekam 10 sekund i ulepszam dalej jak spali to znów odczekuje 10 sekund i tak w kółko...tongue
~marcin_1997_24 dnia 11/05/2010 16:14
dobre,w końcu nie będzie takich głupich teorii na metku coolcoolcool
~ArecherYow dnia 11/05/2010 20:45
Ja tam uleprzam do np:+1 potem klikam pare razy anuluj i na +2 potem znowu anuluj i na +3 i tak dalej i tak dalej aż do +6 puźniej zazwyczaj palihelpless
~Sasori124 dnia 11/05/2010 21:05
Powiem tak, istnieją przedmioty które polepszą szanse na ulepszenie item'ków - polecam sprawdzić szczęście u starszej pani, zakładamy amulet karmy który powinien "uchronić nas przed pechem" i łzy bogini. Szczęście ma duże znaczenie na pomyślne ulepszanie przedmiotów zauważyłem ze przy normalnym szczęściu kowal zawsze mi pali na +4 i +6 na wyżej nie ulepszałem... kiedyś opłacało się jeszcze kupić bodzia na ulepszenie ale jak teraz stoi po 5kk to jest to bezsensowne pamiętam jeszcze jak stał po 2kk...

Brakuje jeszcze jednej metody w tym artykule na jakiejś stronie ja kiedyś znalazłem oto ona - Gdy zaczyna się grę podobno ma się większe szanse na ulepszenie przedmiotów - dla czego? Twórcy gry starają się zachęcać graczy do gry a nie zniechęcać.

Po za tym spoko artykuł 5/5 pozdrawiam happy
~lotycz111 dnia 12/05/2010 09:11
mam na sell FMS +9 średnie 28% umiejętności -6% z kd śmierci +3 i spalony cena wywoławcza 30kk
~Kodeniec dnia 12/05/2010 19:49
przydał by się hack który pokazuje te gwiazdke nad kropkami geekgeekgeek bo normalnie to stres stress
~kala11 dnia 14/05/2010 20:26
ja mam sposob na kowala czasami nie działa;p
~torrenciunio dnia 16/05/2010 13:11
Nie ma sposobu na kowala. potwierdzam. (MAM ZBYT DOBREGO FARTA BO ULEPSZE BEZ BODZIA NA +8/9 RIBKA I INNY ITEM)
~kwarzybok dnia 17/05/2010 14:38
to działa zrobiłem jelona od +3 do +7 robię na +9biggrinlol
~WardenQD dnia 18/05/2010 01:44
najlepszy sposob zeby kowal nie palil to nie ulepszac hehe biggrin
~Filipbdg14 dnia 19/05/2010 20:45
Szykra na prawdę masz mózg clap i pojęcie o tej grze.... swietny pomysł clapclapthumbs up
~MaYkel dnia 20/05/2010 19:37
Ładnie to pokazałeś. Według mnie nie ma "sposobów na kowala" osobiście wypróbowałem większość i przy okazji zauwarzyłem że często pali itemy na których nam zależy. Ale to takie moje stwierdzenie.
~Nikitta dnia 21/05/2010 16:45
Szykra,zrób jeszcze poradnik obalający sposoby na biologa i będzie si ;p.
~Maczek97 dnia 27/05/2010 21:06
Moim zdaniem szansa na ulepszenie nie leży w szczęściu ani sposobie. Moim zdaniem CHODZI O LVL.

Przykład:
Mam 37 woja body i chciałem sobie ulepszyć broń z +6 na +7.
Oczywiście po chwili nerwów i czekania na rezultat zobaczyłem napis "NIE UDAŁO SIĘ."
Wpadłem w gniew ale postanowiłem skorzystać z okazji i zrobić tarczę na +8 wykorzystując jeden z wyżej podanych mitów.
Tym razem kowal przesadził bo znowu spalił.
Spróbowałem jeszcze raz z butami na +6 i oczywiście ZNOWU NIE WYSZŁO.

Tym sposobem w 5 minut straciłem broń, tarczę i buty.
Myślę że wyjście jest jedno: robić u gildyjnego albo nie ulepszać WOGÓLE wogóleannoy
~bbbartekk1 dnia 28/05/2010 22:25
e niekumam czyli ze jest sposob na kowala czy nie???
~Diablo dnia 09/06/2010 14:17
Jesteś THE BEST xDclap
~Wisnia98 dnia 19/06/2010 18:20
ja mialem kiedys posób ulepszył jelonka z +0 na +7 (na +8 spalił) nie stety ale taka gra...
~botin07 dnia 24/06/2010 08:45
Wydaje mi się że nie ma żadnego "sposobu na kowala". Ulepszałem kiedyś Upiorną zbroję z +0 na +1 a kowal spalił... to była porażka.
~Hisaki Hama dnia 30/06/2010 14:46
Szykra pewnie dużo osób ci to mówithumbs up
~matelca dnia 25/07/2010 13:47
Szykra twoja teoria moim zdaniem jest bardzo trafna, ale to raczej nie tylko to. często jest tak, że jak jara na 3 czy 5 to jara kilka itemów z rzędu na tyle samo. tam musi coś jeszcze wpływać na ilość 'zielonych pól" na danym poziomie ulepszenia i to nie tylko fart czy niefart i również nie to czy się drapie po głowie czy nie, ani nie żaden z powyższych "sposobów na kowala", no wiec co? nie wiem hmm!
~ytao1234 dnia 31/07/2010 20:34
Fuck yeah to działa ulepszyłem z 5 itemów i działathumbs up
~NINJAman1999 dnia 09/08/2010 13:14
to gratulacje dla wlascicieli stronki!!!clapto musialo potrwac zeby przeprowadzic takie doswiadczenia!!!clap ja zawsze ulepszam tak,ze najpierw od +0 do +3 1 za drugim,pale przedmiot na+1 i siekam na +4 i +5,znow pale i tak mam caly eq na +6 ^^
~NINJAman1999 dnia 09/08/2010 13:16
czekam na komkiannoy
~QuYashi dnia 15/09/2010 20:35
Dobry poradnik ;pp tylko wiecej tych algorytmów by sie sprzydało ;p
~prontoman dnia 15/09/2010 23:31
kowal jest straszny kupilem ostatnio kilka nieznanych + i chcialem zrobic maske upiorna na +5 i spalil mi 6 masek pod rzad happy i gdie tu logika? helpless
~maciusiek2228 dnia 07/11/2010 13:04
flowerflowerflowerflowerin lovein loveclap
~poloplop dnia 29/11/2010 20:47
interesujące nie wiedziąłem że kobieta strzela szybciej daje 10/10
~poloplop dnia 29/11/2010 20:48
sry nie tu ale to też bardzo ciekawe
~blue dnia 02/12/2010 16:08
wink interesujące.
~kasta1 dnia 07/12/2010 13:07
wszystkie sposobwy sa bes sensu prawdziwy sposub jest taki

Żeby go wykonać musimy mieć 30lvl.
Idziemy do Starszej Pani i klikamy na nią rSłyszałem że jesteś wróżkąr1;
Jak to klikniemy to pyta nas się czy chcemy żeby nam wywróżyła (klikamy że tak chcemy).
Gdy nam wywróży to morze powiedzieć:
1. Nie masz szczęścia r11; nic wtedy nie ulepszamy Gdyż kowal zawiedzie.
2. Masz trochę szczęścia r11; też nic nie ulepszamy Gdyż kowal zawiedzie.
3. Masz dzisiaj szczeńcie r11; ulepszamy u kowala Od +0 do +3.
4. Masz dużo szczęścia r11; Ulepszamy u kowala Od +3 do +6 .
5. Jesteś najszczęśliwszym człowiekiem w Królestwie r11; Teraz możemy ulepszyć Od +6 Do +9.
UWAGA!!!tylko raz dzień możemy ulepszyć item i raz na dzień możemy się spytać starszej Pani by nam wywróżyła.
(To co starsza pani nam mówi należy dokładnie przeczytać)
UWAGA!..100% Szans..
~kasta1 dnia 07/12/2010 13:09
wrazie niejasnosci pisac domnie
in love
~nanos dnia 08/08/2011 05:45
jak to nic nie daje ..
kowal albo ulepsza albo nie , tak było , jest i będzie i nic i nikt tego nie zmieni ;]
~Gniewny2 dnia 17/09/2012 14:21
Sposób sposobem , jak mnie okradli na serwandesie ( Serwandes : Gniewny2) został mi syrek +8 i poszedłęm do kowala hihi ^^ wpisałem komende /ski 125 ( lub /ski i zamiast 125 kod przedmiotu który ulepszacie ) następnie 4x nie potem Tak i ulepszył happy syrek poszedł za 350zł hih happy..
Pozdrawiam !wink
~7days dnia 24/03/2013 14:40
Nie ma sposobu na kowala poprostu jest szansa w % na ulepszenie i albo mamy szczęście albo nie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 60% [15 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 24% [6 Głosów]
Dobre Dobre 8% [2 Głosów]
Przeciętne Przeciętne 4% [1 Głos]
Słabe Słabe 4% [1 Głos]
Infopanel
Ostatnio widziani
 ~KamorkasKn 1 dzień
 ~kondominum 2 dni
 ~swaadd 3 dni
 ~meter 3 dni
 ~depar 4 dni
 ~kSobe 6 dni
 +hasan1232 6 dni
 ~secret321 6 dni

Najnowsze posty
Sprzedam/zam...
[0 / 72]
Na ostatnia ...
[771 / 20610]
'Śmiech na s...
[66 / 9287]
[Zamienię]
[0 / 104]
Liczymy do m...
[6916 / 65535]
Skojarzenia
[767 / 17700]
Metin2 film ...
[0 / 250]
Eq endgamowe.
[0 / 378]

Reklama


Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 20,575
Najnowszy Użytkownik: ~kondominum

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

+hasan123204/01/2016 00:25
Teraz pozostają tylko wspomnienia... Dobre i to :-)
~mikimiki23427/12/2015 13:22
Cofnijmy się z 6 lat - wtedy ta stronka żyła biggrin
+hasan123213/12/2015 12:53
Widziani : 1 miesiąc, 2 miesiące, 3 miesiące temu... :-)
+hasan123213/12/2015 12:53
Ostatnio widziani
+hasan1232 OnLine
~Wordin 1 dzień
~Majks 2 dni
+Lachcimek 2 dni
~wesolyfran 3 dni
~michaczow 4 dni
~generic cialis 4 dni
~KristieGige 5 dni
Za chwilę będzie ostatnio
~dragonik8919/11/2015 23:06
Hajo biggrin
~DrGrzechu17/11/2015 22:16
Ciekawe czy mnie ktoś jeszcze pamięta!
#Alcher01/11/2015 20:34
To całkiem zabawne, że pokazują się tu znajome nicki biggrin
~werraf21/10/2015 08:42
Ale mnie tu dawno nie bylo, masakra biggrin pamietam jak sie chwalilem wynikiem egzaminu 6 klasy, a tu juz druga technikum biggrin
+hasan123211/09/2015 13:08
Witam, witam happy
~dragonik8910/09/2015 23:35
Halo alo

Nasz-Metin.pl na Facebook