.:: PANEL LOGOWANIA ::.
+ Rejestracja
+ Zapomniałeś hasła?

Wyszukaj:
Nawigacja
Nasz-Metin.pl
Strona Główna
Artykuły
Forum
Kontakt
Czat
Szukaj

Cennik przedmiotów
Kalulator Umiejętności
Kalkulator Ulepszeń
Kalkulator KU
Status Serwerów
Kalendarz Eventów
Słownik Wyrażeń

Metin2
O grze Metin2
Królestwa
Rozpoczynamy zabawę
Status Postaci
Umiejętności
Ranga
Ekwipunek
Magazyn
Własny Sklep
Tabela Doświadczenia
Spis Bonusów

Budowa Postaci
Wojownik Body
Wojownik Mental
Sura Weapon
Sura Black Magic
Ninja Dagger
Ninja Archer
Szaman Smok
Szaman Healer

Umiejętności Specjalne
Dowodzenie
Kombinacja
Polimorfia

Dodatkowe Zajęcia
Wędkarstwo
Górnictwo
Zielarstwo
Ślub
Misje
Polowania
Misje Biologa
Strony Pamiętnika

Wierzchowce
Koń Zwykły
Koń Bojowy
Koń Militarny
Wierzchowce Specjalne

Gildia
Jak założyć gildie?
Wojny Gildii
Zamek Gildii

Przeciwnicy i inne Postacie
Spis Potworów
Spis Bossów
Metiny
NPC

Spis Lokacji
Bokjung
Joan
Waryong
Bakra
Imha
Pyungmoo
Jayang
Jungrang
Yongan
Arena Walk
Czerwony Las
Dolina Seungryong
Doyum-Papier
Góra Sohan
Grota Wygnańców
Grota Wygnańców v2
Konkurs OX
Loch Pająków
Loch Pająków v2
Lungsam
Łatwy Loch Małp
Normalny Loch Małp
Obszar Ślubny
Obszary Wojenne
Osada Tysięczniaków
Pustynia Yongbi
Świątynia Hwang
Trudny Loch Małp
Wężowe Pole
Wieża Demonów

Spis Ekwipunku
Bronie Jednoręczne
Bronie Dwuręczne
Sztylety
Łuki
Strzały
Wachlarze
Dzwonki
Zbroje
Wojownik
Sura
Ninja
Szaman
Bransolety
Naszyjniki
Kolczyki
Buty
Tarcze
Hełmy
Wojownik
Sura
Ninja
Szaman

Spis Przedmiotów
Przetopione Rudy
Rudy
Item Shop
Kamienie Duszy
Księgi
Materiały Budowlane
Miksutry
Pozostałe
Przedmioty do Misji
Przedmioty z Wody
Żywe Ryby
Martwe Ryby
Pieczone Ryby
Przedmioty do Ulepszania
Zioła
Eliksiry

Ankieta
Czy jesteś za reaktywacją strony?
Tak

Nie

Mam to gdzieś!

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Reklama

Od zera do healera
Zauważyłem, że szamanem healerem (błyskawicą) gra coraz to więcej osób. Większość z nich nie wie nic o tej postaci a więc postanowiłem napisać ten oto poradnik. Postaram się przybliżyć Wam kilka ważnych informacji o tej klasie.

Początek
A więc tak, postanowiliśmy grać healerem. Jest to dosyć ciężka do opanowania postać, raczej pod pvp niż do expa. Początek może być niekiedy trudny, na późniejszych lvlach można pomarzyć o buffowaniu w pt, lecz niech was to nie zniechęca. Po 50lvlu naprawdę przyjemnie gra się healerem, ale wszystko po kolei.

Jednym z ważniejszych aspektów są staty. Polecam dodawać 2 w inteligencje (int), 1 w witalność (wit) na lvl. Takim oto builidem nie będziemy mieli zbyt mało hp, a skille będą dość mocne by samodzielnie expić. Wbijamy 5lvl i wybieramy moce Szamana Błyskawicy. Na początek polecam dodać 3 punkty do Przywołania Błyskawicy, 1 do Leczenia (na kolejnych lvlach dodajemy tylko w Przywołanie Błyskawicy). Można oczywiście zrobić na odwrót: 3 Leczenie, 1 Przywołanie i maxować leczenie, lecz takim builidem będzie nam się ciężko expiło. Co do eq nie trzeba mieć odrazu jakiegoś mocnego, +2-4 naprawdę wystarczy. Takim oto sposobem bijemy kolejne lvle..

10-15lvl - Początek c.d.
Dzielnie wbijamy kolejne lvle, przywołanie jest już na 8-13 poziomie. Dalej dodajemy staty 2:1 int:wit. Idziemy do naszego ulubionego kowala i robimy wachlarz na 10-15lvl do +3-5, zbroje na 1lvl +3 powinniśmy mieć od biologa za misje, taka nam wystarczy do 18lvla. Co do reszty ekwipunku nie należy go robić, strata pieniędzy, które będą nam prawdopodobnie potrzebne do resetów. Expa dostajemy za misje, a expimy na wilkach, dzikach i niedźwiedziach.

19lvl - Pierwszy skill M1

Na początek dodam istotną informacje: na tym lvlu expimy na zaprzysiężonych.

Teraz przejdźmy do rzeczy. Ten lvl jest jednym z ważniejszych, mianowicie wbijamy Przywołanie Błyskawicy na poziom M1. Mamy tylko 25% szansy na to ze wejdzie nam na 17 poziomie na poziom M1. Jeśli nam nie wejdzie idziemy do Starszej Pani i prosimy ją o reset umiejętności. Niestety reset nie jest za darmo, jednak polecam robić je do skutku. Można robić je na późniejszych lvlach, lecz będzie to droższe.

Niektórzy mogą się zastanawiać: Dlaczego to takie ważne? Przecież prędzej czy później wejdzie na M1 więc po co marnować yangi na jakieś głupie resety? A więc odpowiedź jest taka: strata 1 do 3 punktów umiejętności odbije się na późniejszych lvlach.
Przykład: Mam healera 69lvl i mam 4 skille na M dzięki resetom. Gdyby przywołanie weszło mi na M1 na 20 poziomie dopiero na 73lvlu miałbym 4x M.

P.S Mając moc na poziomie M1 możemy używać KU (Księga Umiejętności) Czym jest Księga Umiejętności? Jest to swego rodzaju punkt umiejętności lecz używamy go zupełnie inaczej. Więcej informacji na ten temat: http://nasz-metin.pl/umiejetnosci.htm

20-25lvl - Ważny wybór

Gdy wbijemy 25lvl robimy obowiązkowo konia i wbijamy mu lvle!

20lvl jest kolejnym ważnym poziomem gry healerem. Mianowicie musimy podjąć wstępną decyzje: Chcę być bardziej pod pvp czy bardziej pod expa? Jeśli pod pvp to sprawa prosta. Dodajemy 1 punkt umiejętności w Błyskawiczny Rzut a resztę dodajemy w leczenie, aż do 36lvla. Jeśli chodzi o expa można narazie nic nowego nie dodawać, po Przywołaniu maxować po prostu Leczenie albo dodać 1 punkt w Zwinność, lecz na 1 poziomie niewiele daje, tak więc lepiej nie dodawać.

Jeśli chodzi o ekwipunek Różowa Szata +3-6 obowiązkowo, Bojowa Tarcza +3-6 lub Pięciokątna Tarcza +4-6, Pawi Wachlarz lub Złoty Dzwon +3-6, Czapka Feniksa +4-6. Radzę także zastanowić się nad ulepszeniem Srebrnej Bransolety do +4-6 (dostajemy ją za misje na 20lvl) a także Złotych Kolczyków (dodają inteligencje). Z takim ekwipunkiem możemy expić na dzikusach od 25lvla.

30-36lvl - Kilka ważnych aspektów

Na tych lvlach można zainwestować w Szatę Zach. Nieba +4-7 i Jadeitowy Dzwon +5-7.

Te lvle to jeden z najważniejszych etapów naszego szamana. Interesują nas 3 rzeczy: broń na 30lvl, koń bojowy i druga moc na poziomie M1.

A więc po kolei. Pierwszym pytaniem jest co wybrać? Antyczny Dzwon czy Wachlarz Jesiennego Wiatru? Według mnie żadna z tych broni. Wiele osób pewnie teraz będzie myślało: "Co za głupek!", "Co on sobie wyobraża?!", lub jeszcze gorsze stwierdzenia. Bronie na 30lvl może i mają średnie obrażenia i obrażenia umiejętności lecz jest to zbędny wydatek kasy. Jeśli jednak nie macie co robić z yangami (mało prawdopodobne) to w zależności od przeznaczenia kupujemy:
1. Do expa z konia Antyka +5-9 ze średnimi +20%
2. Do expa z ziemi Jesionka +5-9 ze średnimi +10% i umiejętności na +
3. Do pvp Jesionka +5-9 z umiejętności +5%

Druga istotna rzecz - koń bojowy. Moim zdaniem jest on obowiązkowy u szamana, ułatwia grę i expienie. Mimo tych zalet istnieją także wady. Jedną z nich jest broń: wachlarzem niestety nie damy rady expić z konia, potrzebny nam będzie dzwon. Druga wada to bardzo częste schodzenie z konia. Co 10 sek. trzeba schodzić żeby dać leczenie a co 15 żeby uderzyć z przywołania! Wygląda to mniej więcej tak: 4-6 uderzeń z konia, zejście z konia i przywołanie, 2-4 uderzenia z konia, zejście i leczenie, 4-6 uderzeń itd.. Mimo to jak najbardziej polecam zrobić bojowca.

Trzecia, ostatnia i chyba najważniejsza rzecz - druga moc na poziomie M1. W tym przypadku nie jest już tak łatwo, staruszka oferuje resety tylko do 30lvla! Teraz będziemy musieli zastosować OZ (Opaski Zapomnienia). Co to takiego te opaski zapomnienia? Wyglądem przypominają Księgi Umiejętności lecz mają inne zastosowanie. Zamiast wbijania wyższych poziomów skilla pozwalają na usunięcie 1 punktu umiejętności.
Przykład: Leczenie nie weszło nam na 17 poziomie na M1. Używamy OZ, mamy Leczenie na 16 poziomie i 1 punkt umiejętności do rozdania. Dodajemy w Leczenie i wierzymy w to, że wejdzie na 17 poziomie na M1. W razie niepowodzenia powtarzamy to aż do skutku.
Ważne! Nie można używać OZ jeśli skill jest na poziomie M1!


P.S. W zależności od tego czy chcemy być bardziej do expa lub pvp to maksujemy kolejny skill: Pvp - Błyskawiczny Rzut, Exp - Zwinność.

2. P.S. Na tych lvlach expimy na pustyni, początkowych orkach lub ezotach.

42lvl - Przemiany w eq
Na tym lvlu zajdzie bardzo wiele zmian w naszym ekwipunku. Podstawowa zmiana to zbrojka (jeśli mamy Szatę Zach. Nieba +6-7 to dalej z nią chodzimy). Kupujemy lub robimy samodzielnie Szatę Słońca na +6-7 a także Czarną Okrągłą Tarcze na +5-6. Dodatkowymi elementami są Perłowy Naszyjnik +5-7, Kolczyki z Białego Złota +6-7, i Morelowy Dzwon lub Żądłowy Wachlarz +5-7. Jeśli chodzi o bransoletę to kupujemy Srebrną Bransoletę +5-7 (chyba ze mamy taką z misji na 20lvl to chodzimy w niej). Co do butów to możemy zacząć robić Ekstazyjne Buty (47lvl), które posiadają szybkość magii.

P.S Możemy próbować expić na BO lub ezotach pod świątynią.


2. P.S Na 43lvlu wejdzie inteligencja (int) na maksymalny, czyli 90 poziom. Od tego momentu zaczynamy iść buildem 2 witalność (wit), 1 zręczność (zr) na lvl.

50-54lvl - Trzeci skill M
Na tym lvlu będziemy mogli uzupełnić swój ekwipunek. Jeśli chodzi o broń to robimy (zakup jej jest mało prawdopodobny ze względu na jej ilość) Magiczny Dzwon na +6. Możemy także zakupić Ekstazyjne Buty +7 (dropią w grocie, cena to około 2-2.5kk), Kolczyki z Nieb. Łez +6/7 (także dropią w grocie, cena to około 4-5kk) i Szatę Moralności lub Szatę Pomarańcz. Kota +6.

Kolejną ważną rzeczą jest militar. Jest to koń, na którym możemy używać trzech domyślnych skilli:

1. Cięcie z Siodła2. Fala Mocy3. Stąpnięcie Konia


Militara na healerze robimy głównie ze względu na Cięcie z siodła, które pozwala nam uciec od atakujących nas mobów (w pewnym sensie omija je).

Teraz przejdźmy do najważniejszego. Na 52lvlu powinniśmy mieć trzecią moc na poziomie M1. Procedura jest taka sama jak przy 2 skillu: jeśli nie wejdzie na M na 17 poziomie używamy OZ i tak do skutku. Zaczynamy także maxować kolejny skill. Jeśli nadal chcemy być bardzo typowi do pvp to dodajemy w Burzowy Szpon, jeśli do expa to maksujemy Zwinność lub Błyskawiczny Rzut w zależności od tego jakim buildem szliśmy wcześniej.

P.S. Na tych lvlach można expić na Bo, ezo pod świątynią, w świątyni i dt.

Podsumowanie
Takim oto sposobem można w całkiem prosty sposób rozwinąć swojego Szamana Błyskawice. W teorii wygląda to całkiem łatwo, niestety w praktyce tak nie jest, lecz naprawdę niech was wszystkie te moje słowa nie zniechęcają! Healerem bardzo fajnie się gra, lecz trzeba poświęcić mu trochę czasu. Mając 50+ lvl gra staje się dużo łatwiejsza i przyjemniejsza, a w pvp można spokojnie rywalizować z wojownikami. Mam nadzieję, że wielu osobom pomoże ten poradnik ;)
Strona 1 z 2 1 2 >
Komentarze
~Ayako dnia 16/05/2010 15:43
Bardzo dobry poradnik. Widac, że wlożono w niego dużo pracy.Dziwię się, że nikt jeszcze nie skomentował tak dobrego artykułu.Napewno przyda się początkującemu graczowi, który chce pograc tą postacią. Niestety gdy zaczynałam swoją przygodę z healerem nie znalazłam takiego poradnika a naprawdę wtedy by się przydał. Źle rozdałam statystyki.Jednakże się nie poddałam i teraz cieszę się grą leczącą prawie 53 lvl na serwerze eteor, leczenie o jeden poziom od Ghappy przywołanie troszke gorzej m7. Chociaż gram sama ponieważ bardzo rzadko znajduję dobre pt to mam dużą satysfakcję z tego, iż mogę grac samodzielnie tam gdzie chcę a nie tylko stac i dawac buffy. Do tego to mam swojego buffka smokahappyCo do tego fragmentu o antykach i jesionkach to się nei zgadzam. Uważam że to są jedne z lepszych broni na ponad 30 lvl Dobrze wykuty antyk/jesion z kd po +3 może posłużyc do 60 może 65 lvlu. Co więcej mam 53 lvl i expię tylko z ziemi i daję radę. Koń bojowy i militar są mi nie potrzebne, przynajmniej narazie, moze kiedyś się pojawią ale to kiedyś. Pozrawiam
~nesta45 dnia 16/05/2010 16:46
Zaczolem się zastanawiać czy nie powróce do mojego szamana ;P Trzeba dodać że szaman healer jest fenomenalny w pvp prawdopodobnie dużo lepszy niż sura BM takie jest moje zdanie xD
>Sunushi dnia 16/05/2010 17:29
Ayako
Co do tych broni na 30lvl nigdy nie miałem do nich zaufania. Wbijesz 60lvl, zrobisz dzwonek na +7 i już jest lepszy od antyka +9 z przeciętnymi średnimi. "Dobrze wykuty" - Masz na myśli antyka +25% średnie z kd +4? Za taką samą kasę zrobię sobie o wiele lepszą broń. Tak jak napisałem, jeśli ktoś nie ma co robić z kasą na tym lvlu (w co wątpię) może sobie kupić, lecz tego nie polecam wink
~ziomek55555 dnia 16/05/2010 17:51
mam Pytanie do Sunushi :
Czy na Początkowych lvl`ach (tj.do 30) potrzebne jest miec 2 Skile ?
Z góry Dzięki
>Sunushi dnia 16/05/2010 18:25
ziomek55555
Nie jest to potrzebne, aczkolwiek ułatwia grę. Po prostu lepiej mieć 1 mocny skill i 1 słaby niż tylko 1 mocny wink
~nurek95 dnia 16/05/2010 19:24
Hmm. W styczniu zacząłem od nowa grać w metka na s3. Z początku postać miała być właśnie healerem, jednak gdy dobiłem nim 10lvl postanowiłem, że stworzę woja i następnie nim zarobioną kasą stworzę szamana. Wojownik ma teraz prawie 54lvl i myślę czy nie przejść na moje błyske choć gra siłaczem wciągnęła. Pliss o odpowiedź.
>Sunushi dnia 16/05/2010 21:18
Wojownik to najłatwiejsza postać do gry. Powiem Ci rzecz, którą mowie każdej osobie, która chce zmienić klasę postaci: Chcesz poczuć co to znaczy prawdziwa gra? Zagraj Healerem wink
~MiLek1 dnia 16/05/2010 21:19
Poradnik pełen prawdy... Ja zrobiłem build pod leczenie (leczenie>rzutka>zwinka) i się rzeczywiście ciężko expi na 51 lv.
~Lavish dnia 16/05/2010 22:23
Sunushi odwaliłeś kawał dobrej roboty wink
Poradnik bardzo rozbudowany. Dzięki temu zachęciłeś mnie do gry szamanem thumbs up
~Ayako dnia 16/05/2010 22:35
Oj Sunushi nei wiem jak na twoim serwerze ale na eteorze takie antyki/jesionki są drogie, niewielu na nie stac i prawie nikt nie sprzedaje takiego towaru. Mi narazie starcza jesionek 11 śr +6 wkrótce rzucę go na wyżej. Co do przykładu z dzwonkiem +7 to się zgadzam. Poza tym napisałam ze tak do około 60 lvlu można z antykiem/jesionkiem biegac. Co jeszcze dobre stwierdzenie w komentarzu: wojownik: najłatwiejsza postac do gry. Dodam jeszcze że każdy potrafi nim zagrac za to healerem już niehappy
~LilithDeath dnia 17/05/2010 00:50
Sunushi: Moze wiec doradzisz mi cos. Zaczelam grac uzdrowicielem. Chce z niego zrobic szamana-morderce, nie panadoktorka. Mam go juz na36 lvlu i nastepujace skille: blyskawica na m3, leczenie na m2 i blyskawiczny rzut wlasnie zaczynam rozwijac. Do tego jesionek na 6+ i antyk na 5+, szata na 26 lvl 7+ (nie pamietam jej nazwy, taka zolta). I teraz: nie planowalam robic boja. Wydawalo mi sie, ze sila uzdrowiciela(jakby nie bylo, jest to czysty mag), lezy wjego skilach. Czy nie jest zbedny kon bojowy? zsiadac, wsiadac, zsiadac, wsiadzc..., czy to nie strata czasu?? Ocen prosze mojego szamana i ewentualnie prosze doradz cos ciekawego.
>Sunushi dnia 17/05/2010 08:40
LilithDeath
To czy potrzebny będzie koń czy nie głównie zależy od broni. Dzwonkiem ciężko jest expić z ziemi, wachlarzem ciężko z konia. To jest tak samo jak w przypadku wojowników: 2ręczna z konia (większy atak ale słabsze skille) lub 1ręczna z ziemi (słabszy atak lecz mocniejsze skille). 2ręka odpowiada dzwonkowi, 1ręka wachlarzowi. Healerem ogólnie ciężko się expi, a bojowiec czy militar ułatwia to, nawet jeśli trzeba co chwilkę wchodzić i schodzić z niego. Co do Twojego szamana to jest naprawdę niezły, z takim ekwipunkiem możesz spokojnie bić do 42lvl, jedynie tarcze zmień na pięciokątną +6-7 lub wyżej.
~Nikitta dnia 17/05/2010 15:14
Chcesz poczuć co to znaczy prawdziwe trudności w expieniu? Zagraj sura BM ;p. Poradnik oczywiście dopracowany,aczkolwiek z tym eq + 2-4.Jak już zostało napisane szamanem heallerem ciężko się expi, a może jest nim tak ciężko właśnie przez takie eq ?Naprawde zainwestujcie w bojowca/militara oraz dobre eq a exp nie będzie wcale taki zły.Radze nie przestawać i kuć eq do +9 a nie zatrzymywać się przy +7.Ale to tylko moje zdanie,poradnik bardzo czytelny i zrozumiały,brawo.
~LilithDeath dnia 17/05/2010 15:45
Sunushi, czyli jesli lepiej sie czuje z wachlarzem w reku, to spokojnie pieszo i bojowiec niepotrzebny? Dobrze zrozumialam??
~LilithDeath dnia 17/05/2010 15:47
Nikittko, a wiesz ile zmarnowalam kawalkow klejnotow by zrobic moja szate na7+? Kompletnie nieoplacalne. I jesli jeszcze mialabym robic 7 takich podejsc do9+, to musialabym zarabiac tylko po to, by zrobic jedna szate na 9+. Raczej mija sie z celem.happy Od tygodnia szukam szaty slonca na8/9+. Za Chiny nie moge jej znalezc.
~Dolkaxd dnia 17/05/2010 18:16
Bardzo dobry Poradnik :}.
Ale można byłoby zrobić jeszcze o innych postaciach :}
~gipjp dnia 17/05/2010 18:34
Zróbcie coś takiego o Wojowniku MENTAL PROSZE biggrinbiggrinbiggrinbiggrinbiggrinbiggrinbiggrin
~messi556 dnia 17/05/2010 21:08
gipjp nie dodadzą bo Sunushi to zrobił żeby pokazać dlaczego warto grać Healerem,żeby pokazać że warto nim grać(bo mało osób nim gra)a Mentaalem gra bardzo dużo osób i było by to bezsensu bo większość graczy zna wady i zalety mentala wie jak rozdawac skille i staty itp
~Nikitta dnia 20/05/2010 20:13
Lilith,jeśli komuś zależy na rozwoju postaci a nie szybkim wbijaniem lvl-u to moim zdaniem dalby rade to zrobić.Ale jak znamy naszego kochanego kowala pokazuje nam jakie to trudnerazz. Poprawka,jeśli ktoś ma farta u kowala,czas i pieniądze oraz nieziemską cierpliwość to radze uderzać w eq +7/8/9. Radzę,nie zmuszam ;>.
~marycha095 dnia 27/05/2010 09:41
Bardzo,bardzo,bardzo fajny artykuł wszystko ładnie opisane naprawdę sporo szacunku dla ciebie.cool
~dasmor dnia 28/05/2010 09:46
Szacunek dla osoby która to napisała bo wiele szamanów robi właśnie błędy których nie powinien robić ja sam jestem Smokiem a nie Healerem i prosił bym aby osoba która to napisała zamieściła artykuł o szamanie Smoku i podobny do powyższego poradnik gry z góry dziękuje pozdro.clap
~LucyChaan dnia 29/05/2010 10:07
Ten poradnik jest niesamowity! Odrazu po jego przeczytaniu postanowiłam grać szamanką. Wiem, że tak jak tam napisałes nie bd to proste, ale juz nie jeden raz poświęcałam jeden dzień grania w metka happy Mam nadzieje że poradnik mi pomoże rozwinąć postać ;p Ja akurat wybieram postać do expa. Przydał by się też taki poradnik do Smoka bo podobno Smokiem łatwiej sie gra happy . Pozdro .
~Weapon87 dnia 06/06/2010 17:02
Swietny poradnik clap . Przydałby mi się taki artykuł o surze wp wink
~Benset dnia 28/06/2010 13:12
Gratulacje za napisanie tego artykułu nobl ci sie należyclapclapclapclap
~paul800 dnia 18/08/2010 09:29
świetny poradnik trochę korzystam ale nie wiem czy to dobry pomysł dawać 90 w pż wiem że powinno się w int bo sam mam na 90 ale moim zdaniem lepiej dawać trochę do pż trochę do ataku trochę do obrony ale na 42lv szamanem healerem nie jestem dobry w pvp wszyscy mnie expiom i nie wiem czy sam umiem expić jak zrobić bulid do pvp ?prosze o odpowiedzbyebye
~assasyn327 dnia 05/09/2010 17:24
Super poradnik, chyba zaczne grać szamanem... ale smokiem. Sunushi jak uważasz - lepszy (do expa) smok, czy healer? I dlaczego. Prosze odpowiedzpray
~Wazil dnia 17/09/2010 13:27
Ja mam takie pytanie.Nie lepiej dodać jako czwarty skill pod pvp zwinność?
~DrEdker dnia 26/11/2010 11:01
Wielkie Dzieki za poradnik zaczolem grac Szamanem i bardzo Fajnie sie gra lollollol Dla Sunushi kisskisskissin lovein lovein love
~Flamebird dnia 09/12/2010 12:31
świetny poradnik happy Zaczynam szamanką healer, narazie 37 lvl wink
pzdr ; *
~yamka1989 dnia 20/01/2011 19:16
właśnie mam szamana 16lvl idę krokami poradnika i idzie mi bardzo dobrze mam żurawi wachlarz +7 którego sam ulepszałem to wszystko dzięki temu poradnikowi. *lol*
~yamka1989 dnia 20/01/2011 19:17
lol
~marueire dnia 09/06/2011 18:45
Szaman 76 lv -- samodzielny Exp

Gratki artykułu. Ja oczywiście bawiłem się w inny sposób: Przywołanie, Leczenie, Zwiększenie at., Zwinka. (( zabrać z wit. i dać 30 pt. w siłę - eq z PZ ))--- tak rozwinięty Szaman sam dobrze sobie radzi na metkach i w V2 ....
Po 75 lv cofnąłem Zwiekszenie at. z G1, zabrałem z siły w wit.i dałem na Burzowy sz.
i jeszcze lepsza zabawa bo mam teraz dwa skile Przywołanie i Burzowy, które potrafią zachaczyc na raz większą liczbę mobów.
Zsiadlem z Militara i z nogi bije Seatu.
Tak rozwinięty Szaman nadaje sie raczej do Expa niż do Pvp.
Strata czasu, dla kogos kto myśli, że zrobi Szamana Healera i go kto weżmie do buff... to postać do samodzielnej gry raczej do Pvp...przedeWSZYSTKIM !!!! do PVP,, ((( inna rozbudowa postaci -- np : Przywołanie, Rzut piorunem, Burzowy szpon, Zwinka , Leczenie...... )))... Pozdrawiam
P.S. nigdy nie kupiłem KU wszystko co przeczytałem dostałem od GILDIIIII ---- jeszcze jedna zaleta ((: annoy
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 90% [18 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 5% [1 Głos]
Słabe Słabe 5% [1 Głos]
Infopanel
Ostatnio widziani
 ~wajs9405:42:56
 +Lachcimek21:07:21
 ~kamer 1 dzień
 ~KamorkasKn 2 dni
 ~kondominum 4 dni
 ~swaadd 4 dni
 ~meter 5 dni
 ~depar 6 dni

Najnowsze posty
Sprzedam/zam...
[0 / 80]
Na ostatnia ...
[771 / 20625]
'Śmiech na s...
[66 / 9291]
[Zamienię]
[0 / 109]
Liczymy do m...
[6916 / 65535]
Skojarzenia
[767 / 17712]
Metin2 film ...
[0 / 256]
Eq endgamowe.
[0 / 382]

Reklama


Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 20,576
Najnowszy Użytkownik: ~kamer

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

+hasan123204/01/2016 00:25
Teraz pozostają tylko wspomnienia... Dobre i to :-)
~mikimiki23427/12/2015 13:22
Cofnijmy się z 6 lat - wtedy ta stronka żyła biggrin
+hasan123213/12/2015 12:53
Widziani : 1 miesiąc, 2 miesiące, 3 miesiące temu... :-)
+hasan123213/12/2015 12:53
Ostatnio widziani
+hasan1232 OnLine
~Wordin 1 dzień
~Majks 2 dni
+Lachcimek 2 dni
~wesolyfran 3 dni
~michaczow 4 dni
~generic cialis 4 dni
~KristieGige 5 dni
Za chwilę będzie ostatnio
~dragonik8919/11/2015 23:06
Hajo biggrin
~DrGrzechu17/11/2015 22:16
Ciekawe czy mnie ktoś jeszcze pamięta!
#Alcher01/11/2015 20:34
To całkiem zabawne, że pokazują się tu znajome nicki biggrin
~werraf21/10/2015 08:42
Ale mnie tu dawno nie bylo, masakra biggrin pamietam jak sie chwalilem wynikiem egzaminu 6 klasy, a tu juz druga technikum biggrin
+hasan123211/09/2015 13:08
Witam, witam happy
~dragonik8910/09/2015 23:35
Halo alo

Nasz-Metin.pl na Facebook